معرفی اقامتگاه بوم گردی ستاره کویر طبس

روستای حلوان با فاصله تقریبا 85 کیلومتر از شهر طبس و در دل کویر قرار دارد و اطراف آن پوشیده شده است از تپه های شنی و کویر های بکر و زیبا. به همین دلیل در سالیان گذشته تبدیل به یکی از محبوب ترین و زیباترین مناطق گردشگری منطقه خرسان جنوبی و کشور شده است. با فواصل مختلف از روستا میتوانید به دیدن تپه های شنی مرتفع بروید و یا به قسمتی از کویر بروید که تپه ها ارتفاع کمتری دارند، اما تا اعماق کویر امتداد داشته و آخرین تپه آن قابل دیدن نباشد و یا اینکه به دیدن دق خیرآباد حلوان بروید. دق به معنای دشت زمین صاف و مسطح است.
روستایی که تا چند سال پیش به دلیل بیکاری و خشکسالی ساکنان در حال کوچ و خروج از آنان بودند، به لطف گردشگران در حال جان گرفتن دوباره است. اقامتگاه بومگردی این روستا نیز حدود سه سال قبل با کمک مسئولان محلی ساخته و بهره برداری شد. این اقامتگاه دارای 8 اتاق و سرویس بهداشتی و حمام می باشد. برخی از اتاق ها مجهز به کولرگازی نیز میباشند. طراحی و فضاسازی اقامتگاه بسیار جذاب و زیباست. توصیه میکنم در صورت اقامت در این خانه بومگردی دیدن شب کویر حلوان را ازدست ندهید با حدود ده دقیقه پیاده روی از خانه بومگردی به دل کویر و تپه های شنی میرسید و لذت سکوت و زیبایی شب کویر را احساس خواهید کرد.

 

 

روستای حلوان بک روستای دیدنی در نزدیکی شهر طبس میباشد که به واسطه‌ی کویر بکری که دارد از شهرت بسیار زیاد و به خصوصی برخوردار است. در دل این روستای حلوان ، یک اقامتگاه بوم گردی سنتی قرار دارد که جذابیت حلوان را چند برایر کرده ‌است. حیاطی بزرگ با باغچه ای سرسبز در وسط اقامتگاه وجود دارد که یک فضای دلچسب در دل کویر برای گردشگران و مهمانان فراهم کرده، بطوریکه کمتر گردشگری است که از حلوان گذر کند و شب را در آنجا اقامت نکند.

 

امکانات اقامتگاه بوم گردی ستاره کویر طبس

وجود امکاناتی از جمله راهنمای تور گردشگری و گشت های محلی، سرو انواع غذا های محلی و سنتی ، سرویس های کف خواب در تمام اتاق ها، سیستم های گرمایشی و سرمایشی همچون کولر های گازی و سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی به صورت مشترک در محوطه اقامتگاه از جمله خدمات قابل ارائه برای رفاه و آسایش بیشتر گردشگران این اقامتگاه سنتی می باشد.

اگر تصمیم داشتید که شب را در کویر حلوان سپری کنید پیشنهاد ما برای شما اقامت در اقامتگاه سنتی ستاره کویر حلوان است. این مکان مانند خانه های قدیمی حوضی در وسط دارد و اتاق ها در اطراف آن با پنجره های مشبک و چوبی رو به حیاط باز می شوند. گلدان های رز و شمعدانی سرسبز اطراف حوض، در کنار باغچه های آن در حیاط فضا را برای استراحت و دورهمی های شبانه گردشگران مهیا کرده است. این فضا تداعی کننده زندگی بی آلایش و ساده قدیمی میباشد.

جاذبه های گردشگری منطقه روستای حلوان

قلعه حلوان که روستای قدیمی را بصورت کامل در خود جای داده، یکی از بزرگ ترین و زیبا ترین قلعه ها در کل منطقه طبس به شمار میرود. قلعه حلوان در در زمان قدیم ۱۳ برج نگهبانی داشته که هم اکنون ۵ برج آن سالم است. همچنین حلوان یک مسیر بسیار مهم برای کاروان ها در زمان قدیم بوده. چیزی که روستای حلوان را از سایر روستا های اطراف شهر طبس متفاوت ساخته است وجود کویر حلوان است که یکی از بهترین و بکر ترین کویرهای ایران میباشد. باتلاق های نمکی و رسی، دریاچه نمک خور و وجود گذرگاه های کم نظیری که از تلاقی کوه و ریگ دره ها در جنوب شرقی کویر از جمله جاذبه های زیبا و دیدنی حلوان است که شاید در نوع خود در کشور بی نظیر باشد و شما می توانید با طی کردن یک مسافت کوتاه به این منطقه سفر کنید.

گالری تصاویر اقامتگاه بوم گردی ستاره کویر طبس